БРОНХІТ. ОЗНАКИ ХВОРОБИ І ЯК ЙОГО ЛІКУВАТИ.

Сам по собі бронхіт – це недуга, обумовлена підвищенням слизової секреції в бронхах. Зазвичай кашель при бронхіті спровокований вірусним, бактеріальним і рідше грибковим збудником.

Легкі стадії бронхіту не надто небезпечні. Але залишати кашель без уваги ніяк не можна. Адже нешкідливий кашель у дитини або дорослого, який не був вчасно пролікований належним чином, може перерости у вкрай неприємні і навіть небезпечні ускладнення такі, як хронічний бронхіт або пневмонія.

Ознаки хвороби

Виявити бронхіт не так і складно. Для цього захворювання характерні такі ознаки:

  • Біль у горлі;
  • Підвищення температури тіла;
  • Млявість, апатія, нервозність;
  • Задишка;
  • Головний біль.

Але головним симптомом бронхіту є спочатку сухий дратівливий кашель, який пізніше перетікає в іншу характерну форму – вологий кашель. Кашель виникає внаслідок значного скупчення слизу в бронхах, а також за рахунок набряклості і запалення тканин трахеї.

Визначити характер перебігу бронхіту і поставити точний діагноз здатний тільки лікар. Тому при виникненні кашлю, не слід починати самолікування. Потрібно відразу звернутися до лікаря для точної постановки діагнозу і підбору курсу терапії.

Слід пам’ятати, що бронхіт стає великою проблемою лише при несвоєчасному лікуванні і недостатній увазі.

Чим лікувати бронхіт?

Перш ніж говорити про лікування бронхіту, слід зрозуміти, що не кожен кашель можна вилікувати одними і тими ж засобами. Багато що залежить від причин, що спровокували початок недуги. Після виявлення природи кашлю і постановки точного діагнозу, лікар призначає курс лікування, заснований на прийомі антибактеріальних, противірусних та протизапальних засобів. Поряд з основними препаратами, спрямованими на придушення інфекції і зняття запального процесу, фахівці прописують лікарські засоби, які надають симптоматичну дію. До таких препаратів належать сиропи, пастилки від кашлю і мазі для розтирання грудної клітини.

Як правило, сироп від кашлю на рослинній основі має такі властивості:

  • Знижує інтенсивність кашлю;
  • Розріджує мокроту;
  • Прискорює відходження мокроти;
  • Сприяє купіруванню запалення

Засоби (сиропи, пастилки, мазі) від кашлю на натуральній рослинній основі мають малий список протипоказань, тому вони можуть призначатися для лікування бронхіту у дітей і дорослих.

Так само не слід нехтувати прописаними дозуванням препаратів і термінами лікування. Після закінчення терапії, необхідно знову показатися фахівцю для того, щоб виключити можливість ускладнень, які могли розвинутися в ході захворювання.