ТЕМПЕРАТУРА. ЧИ ВАРТО БОРОТИСЯ З ТЕМПЕРАТУРОЮ?

Сучасні жителі мегаполісу часто не звертають увагу на застуду до тих пір, поки вона не охопить весь організм і не набуде масштабної і неприємної форми. Одним з найважчих проявів застуди можна вважати температуру.

Прийнято вважати, що нормальна температура дорівнює 36,6 Cº. Але це зовсім не так. Нормальна температура коливається в межах 36,0 – 37,5 Cº, за умови, що у людини немає ніяких захворювань і вона себе нормально почуває. Причому до вечора вона зазвичай вища, ніж вранці. Коли температура підвищується, в організмі запускається захисна реакція організму на інфекцію. Інфекційний процес може розвиватися внаслідок ГРВІ або грипу. Якщо своєчасно не почати лікування цих хвороб, можна отримати різні ускладнення.

На тлі чого ж виникають головний біль, температура 37 Cº і слабкість?

Температура тіла має здатність змінюватися в залежності від наступних причин:

  • Час доби: вранці – мінімальна, ввечері – максимальна.
  • Фізичної активності: в стані спокою і сну – зменшується, при підвищених фізичних навантаженнях – збільшується.
  • Здатність до зміни спостерігається більше у жінок, що пов’язано з менструальним циклом.

Слабкість, головний біль і температура 37 Cº можуть свідчити про наявність запального процесу в організмі. Підвищена температура – частий симптом таких поширених захворювань як ГРВІ, ангіна, пневмонія і ін. Не варто поспішати «збивати» температуру тіла якщо вона не перевищує 38,5 С °. Не позбавляйте організм важливої захисної реакції. Існує кілька способів зниження температури. Щоб знизити жар, полегшивши стан хворого, лікарі рекомендують приймати жарознижуючі засоби, однак їх використання не завжди можливо. У цих ситуаціях доречно скористатися немедикаментозними, але від того не менш ефективними способами зниження температури. Ось кілька з них.

Для зниження температури зазвичай буває досить розстебнути одяг, обтерти тіло вологим рушником. Обережно обтирають шкіру тулуба, обличчя, кінцівок. Також обдувають повітрям за допомогою вентилятора. Для посилення ефекту у воду можна додати кілька крапель столового укусу, або горілку в пропорції 1: 1. Дітям обтирання краще робити водою кімнатної температури.

Особливо ефективно охолодження з прикладанням льоду. Для зниження температури лід розколюють невеликими шматочками, складають у поліетиленовий пакет і прикладають до місць проекції великих судин: до чола, пахвових областях, пахових складках, підколінних ямок. Щоб захиститися від переохолодження, між шкірою і льодом прокладають згорнутий бавовняний рушник. Прикладання льоду краще не продовжувати більше 5-7 хвилин; через чверть години процедуру можна повторити.

І не варто забувати про рясному питво. При високій температурі тіла рекомендується з метою зняття інтоксикації в організмі, і для того, щоб хворому було чим потіти (піт, як відомо, має високу охолоджуючу дію). Рясне пиття під час хвороби активно виводить токсини, а також дозволяє зберегти запаси рідини, що втрачаються. При лікуванні ГРВІ, грипу та інших інфекційно-запальних захворюваннях рекомендується вживати різні чаї, багаті вітаміном «С», чай з малиновим варенням підсилює потовиділення, а також різні компоти і відвари з шипшини, сухофруктів. Застосування рослинного препарату Інсті®, до складу якого входять екстракти лікарських рослин ефективно бореться з першими ознаками «застуди». Напої слід пити повільно, дрібними ковтками, щоб не викликати блювоту. При відчутті жару питво має бути теплим (близько 30 ̊ С), а при лихоманці – гарячим. Щоб організму було, куди віддавати тепло, повітря в кімнаті повинно бути прохолодним (не більше 18 ̊ С).

Не варто забувати і про натуральні жарознижуючі засоби. Натуральними антипіретиками є плоди і рослини, здатні боротися з температурою завдяки своїм жарознижуючим властивостями.

Перша група рослин містить саліцилову кислоту, що входить до складу аспірину, тільки в меншій концентрації. Це полуниця, малина, вишня, чорна і червона смородина, чорнослив, апельсини. Вживати ягоди і фрукти можна в будь-якому вигляді, але краще в якості морсів і варення, доданого в чай. У багатокомпонентний рослинний препарат «Інсті®» входить до складу верба біла, яка містить саліцин природний аналог саліцилової кислоти. Препарат «Інсті®» має помірну жарознижуючу дію.

Друга група антипиретиків – рослини з потогінним ефектом: материнка, березові бруньки, календула, липовий цвіт. Звичайний мед є антипіретиком, причому як що містить саліцилову кислоту, так і володіє потогінним ефектом. Крім того, мед зміцнює імунітет, тим самим забезпечуючи антибактеріальний і противірусний ефект. Будь-які натуральні антипіретики слід вживати з обережністю, так як всі вони здатні викликати алергію. І на закінчення варто відзначити, що зниження жару немедикаментозними засобами дозволено в якості заходів екстреної допомоги або в разі стійкої гіпертермії, що не піддається дії препаратам.

Однак зниження температури не виключає звернення до лікаря для призначення лікування.

Відповідно до рекомендацій про невідкладну допомогу при підвищеній температурі, жарознижувальну терапію слід проводити при підвищенні температури тіла вище 38,5Cº.

Skip to toolbar
Developed by WEBKITCHEN agency