ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ПРОСТУДИ І УБЕЗПЕЧИТИ СЕБЕ ВІД ГРИПУ

В осінньо-зимовий період, коли ризик застудитися або підхопити вірусну інфекцію зростає в рази. Але ж так не хочеться хворіти, ковтати таблетки і витрачатися на ліки в той час, коли всі інші готуються до новорічних та різдвяних свят, планують свої поїздки на вихідні і просто радіють життю.

Як же бути, щоб уникнути неприємних для будь-якої людини нежитю, кашлю, ангіни і поганого самопочуття?

Набивше оскому слово «профілактика» простудних захворювань – це дійсно та сама можливість запобігти тривалим лікувальним процедурам.

Перш за все, необхідно підкріпити організм вітамінами, які, нехай і не в надлишку, але надають сезонні фрукти. Уже появіляется багато мандаринів – джерела вітаміну С, тому один – два мандарина в день, або кілька скибочок лимону допоможуть вашому імунітету підготуватися до застуд. А розчин ехінацеї виступить топливом для його зміцнення. Дозрілі гранати є чудовим джерелом заліза, що перешкоджає анемії; половинка грейпфрута в день нормалізує тиск в судинах.

Білокачанна капуста трохи почистить ваш кишечник, кольорова ж додасть необхідних мікроелементів, таких як: магній, калій, кальцій. Ще нестара картопля, особливо зварена в мундирах або запечена, нарівні з яйцями, молоком або горіхами, надасть запас вітамінів групи В, які беруть участь в утворенні еритроцитів, обміні жирів, засвоєнні глюкози, що підкріплюють нервову систему.

Звичайно, не варто очікувати, що, з’ївши за один раз пару кілограм будь-якого корисного продукту, організм отримає всі вітаміни або мікроелементи. По-перше, ми далеко не завжди правильно вживаємо їх у їжу, а по-друге, на всі 100% не засвоюється нічого.

Наприклад, вітамін А в принципі засвоюється тільки разом з жирами, чому моркву слід трохи підсмажити – до зміни свого кольору буквально на один тон. Або готувати салати з рослинними оліями – оливковою, кукурудзяною або соняшниковою. Також фахівці радять приймати вітаміни вранці і бажано не в комплексі, а окремо один від одного, особливо якщо вони таблетовані.

Але правильне харчування – це ще не все. Слизова носа виконує функцію чистильника, не пропускаючи шкідливі мікроби всередину організму, а при пересиханні ця функція перестає працювати відсотків на 80%. Тому застосувуйтп до себе поради лікарів про промивання і обов’язкове зволоження слизової носа. У цій ситуації добре підійде звичайна морська вода.

Профілактика грипу та застуди:

Для профілактики застуди дотримуйтесь наступних правил:

– змащуйте ніс оксоліновою маззю, особливо перед виходом з дому,

– можна закапувати сік алое в ніс.

– пийте кефір або біокефір, з’їдайте в день по два яблука або апельсина.

– перед сном з’їжте кілька зубців часнику чи цибулі. Ці продукти чудово зміцнять імунітет.

При застуді – тримайте ноги в теплі, насипте сухої гірчиці в теплі шкарпетки, можна залишити їх на ніч. Якщо Ви промокли, змерзли на вулиці, прийміть заходи, щоб не захворіти – зігрійте ноги, можна помасажувати ступні. Якщо ви прийшли додому можна попарити ноги. Якщо ви на роботі – погрійте руки, потримайте долоні під струменем майже гарячої води, так як не тільки стопи, але і долоні містять безліч рефлексогенних зон. Тому ми і застуджуємося, промочив ноги. Подбайте про зміцнення імунітету. Вітамін «С» необхідний для синтезу інтерферону – захисного білка, мобілізує лімфоцити на боротьбу з інфекцією. Вітаміну «С» багато в лимонах, апельсинах, шипшині, ківі, чорній смородині. А також для підвищення опірності організму дуже корисні кисломолочні продукти. Також при переохолодженні перемогти простуду допоможе чашка ароматного Інсті від грипу і застуди.

Уникнути грипу в період його масового поширення сьогодні цілком реально.

Існує ряд простих маніпуляцій, які допоможе будь-кому мінімізувати можливість зараження. По-перше, регулярне промивання носа, вранці і ввечері. Краще промивати сольовим розчином. По-друге, оксолінова мазь, яку потрібно наносити також двічі в день. Більш часте нанесення може викликати атрофію слизової. Також впоратися з вірусом грипу, та й вірусами в цілому допомагає часте миття рук з милом. Кілька крапель ефірного масла чайного дерева допомагає дезінфікувати повітря в приміщенні, що також сприяє ліквідації бацил. Якщо все-таки в організм потрапив вірус, то не дати йому розвинутися допоможе рясне пиття, вітамін «С» і гранули препарату Інсті.

Як же відрізнити застуду від грипу?

Відрізнити грип від застуди вам допоможе наступна таблиця.

Симптоми Застуда Грип
Початок Поступове погіршення самопочуття Завжди гострий, різко і раптово з’являється загальна слабкість
Лихоманка Температура підвищується незначно, рідко вище 38.5С Температура протягом декількох годин досягає максимальних значень (39-40), тримається 3-4 дні
Симптоми інтоксикації Інтоксикація виражена слабо Озноб, рясне потовиділення, головний біль, біль при русі очних яблук, ломота в м’язах і суглобах
Нежить Частий симптом, іноді переважаючий Часто присутня лише невелика закладеність носа. Відчувається відчуття сухості в носоглотці
Біль і почервоніння в горлі Звичайний симптом, майже завжди супроводжує застуду Зазвичай гіперемійовані задня стінка глотки і м’яке піднебіння, виявляється не відразу
Кашель Кашель часто уривчастий і сухий На 2-гу добу хвороби часто виникає болісний кашель і біль за грудиною. Сухий кашель переходить у вологий. Захворювання на грип може привести до важкої пневмонії
Чхання Частий симптом Буває рідко
Почервоніння слизової оболонки очей Буває рідко Досить частий симптом
Астенічний синдром Після одужання виражений незначно Втома, слабкість, головний біль, дратівливість, безсоння можуть зберігатися протягом 2-3 тижнів

 

Skip to toolbar
Developed by WEBKITCHEN agency